seo

İngiltere’den Türkiye’yle İlgili Açıklama Geldi!


18 Ağustos 2017 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Haber


Yayınlanan bir haber İngiltere’de Avrupa’dan sorumlu devlet bakanı Alan Duncan tarafından Türkiye’ye ilişkin bir açıklama yapıldığı ortaya çıkardı. Açıklamada Türkiye’nin İngiltere için olmazsa olmaz bir ülke olduğuna vurgu yapıldı. Alınan haberler Duncan’ın 17 Ağustos’a kadar Türkiye’yi ziyaret edeceğini gösteriyor.

Darbe Girişimi Kınandı!

Yapılan açıklamada yer verilen konulardan biri de geçtiğimiz yıl yaşanan darbe girişimi oldu. Türk demokrasisinin korunmasını desteklemeye her zaman hazır olduklarını belirten Duncan son haber ile Türkiye’ye ziyaretinin 5. kez gerçekleştiğini de belirtti. İki ülke arasındaki ilişkinin sadece ticaret alanında değil aynı zamanda güvenlik ve bilim alanında olduğu da vurgulandı.

Duncan’dan Türkiye’ye Öneri

Türkiye’nin sahip olduğu demokratik değerlerle ilgili olarak kendi vatandaşları başta olmak üzere tüm dünyayı bilgilendirmesi gerektiğini söyleyen Duncan’ın sözleri son dakika haberler için önemli bir yer etti. Özellikle darbe girişimi ile akıllarda soru işareti bırakan bir ülke konumundan son geldiği noktada Türkiye’nin nasıl bir yer olduğunun güncel haberler ile tekrar tekrar hatırlatılması gerektiği vurgulandı.

Yorum