seo

Enerji Kimlik Belgesi Neden Alınmalıdır?


10 Haziran 2018 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Danışmanlık


Yapılarda kullanım izninin ayrılmaz bir parçası olarak enerji kimlik belgesi alınması, 5627 sayılı Enerji Verimliliği kanunu kapsamında bazı binalar istisna olmak üzere tüm binalarda zorunlu bir konumda bulunmaktadır. Bazı kanunlar kapsamında alınmadığı durumda idari yaptırımlar görülebileceği için alınması bir zorunluluk oluşturmaktadır.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan firma, Türkiye genelinde ekb hizmeti vermek üzere faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda belge almak isteyen yapı sahipleri firma ile görüşerek, hizmet talebinde bulunabilirler. Firma, Türkiye’nin birçok farklı vilayetinde hizmet standardına sahiptir.

Yeşil Enerji ile İşlemler Daha Kolay

Bakanlık tarafından yetki verilmiş olan yeşil enerji firması sayesinde bu belgeyi alma konusunda yaptığınız başvurular çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilir ve kullanılan BEPTR2 gibi sistemlerle işlemleriniz sağlanabilir. Firma, işlemler sonrasında hazırladığı sonucu sisteme işler ve bakanlık tarafından onay verilerek tekrar firmaya ulaştırılır ve firma bu belgeyi tarafınıza yönlendirir. Bu işlemler için yesilenerjiekb.com.tr sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yorum