seo

3 İSMİ YAN YANA GETİREN CENAZE


17 Haziran 2016 Facebook Twitter LinkedIn Google+ İnternet


Başbakan Yardımcısı Nurettin Kurtulmuş’ un eniştesi’ nin cenazesinde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül yan yana saf tutarak, cenaze namazını kıldılar. Bu 3 ismi yan yana getiren cenaze töreni İstanbul’da gerçekleşti.

İlim Yayma Vakfı eski başkanı Asım Taşer’in Fatih Cami’ nden kaldırılan cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Gül ve eski Başbakan Davutoğlu’ da katıldı. Aynı zaman da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ un eniştesi olan Asım Taşer, 93 yaşında idi. Öğle namazını müteakıben Fatih Cami’ nden kaldırılan cenazeye; İstanbul Belediye Başkanı, TBMM Başkanı, İstanbul Valisi ve çok sayıda milletvekili ile iş adamının yanı sıra yazar İskender Pala katıldı. Cenaze namazı sırasında , Erdoğan, Gül ve Davutoğlu’ nun yan yana saf tutması dikkati çekti. Cenaze namazının ardından helallik isteyen imam, cenaze duasını sonlandırması için mikrofonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a uzattı.

Haberler de Üzerine Kabe’ den getirilen bir örtünün örtüldüğü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Gül’ ün beraber omuz verdiği Asım Taşer’ in cenazesi, defnedilmek için Yeni Topkapı Mezarlığı’ na götürüldü.

Yorum