seo

15 Temmuz Resmi Tatil Oldu Mu?


13 Temmuz 2017 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Haber


15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminin üzerinden bir sene geçmesi yaklaşırken en merak edilen konulardan biri bugünün resmi tatil olup olmayacağına ilişkin oldu. Pek çok kişinin merakla beklediği haber TBMM tarafından verilen karar onayı ile duyuruldu.

15Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü

TBMM tarafından yapılan açıklamayla hazırlanmış haberler doğrultusunda 15 Temmuz’un resmi tatil olarak kabul edilmesi ile birlikte isminin de 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü olarak tanınmasına karar verildi. Bununla birlikte yine aynı kanun içerisinde Ankara’nın Kazan ilçesinin de Kahramankazan olarak değiştirilmesine karar verildi.

Resmi Kanaldan Açıklamalar Geldi!

TBMM kararı ile birlikte resmi kanallardan da son dakika haberler ile resmi açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günün 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil edildiğini belirtirken güncel haberler ile açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükler günü olduğunu belirtti. Alınan son haber bilgisine göre her yıl 15 Temmuz tatil olacak.

Yorum